Asukoht

Harkujärve, Harku vald

JÄRVERANNA  elurajoon asub Harku vallas Harkujärvel, vaid 15-20 minutise autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast vahetult Harku järve kaldal.  Otse üle järve paistab Väike-Õismäe siluett. Elurajoon külgneb  Habersti linnaosa Pikaliiva asumiga. Nendevaheliseks piiriks on Tiskre oja, kus ühele poole jääb Tallinna linn, teisele poole Harku vald.

 

Tänu linna lähedusele  ning heale bussiühendusele mööda Rannamõisa teed on igal ajal tagatud kiire ja mugav ühendus Tallinna kesklinnaga. Printsu tee bussipeatus Rannamõisa teel asub vaid 500 meeetri kaugusel linnapool Tiskre oja. On valida üle kümne maa- ja kahe linnaliinibussi vahel.

Valminud on mitmetasandeline  Haabersti ringristmik, tänu millele on varasemad ummikud minevik. Lähiajal jätkatakse Rannamõisa tee neljarealiseks ümberehitamisega, mis tulevikus tagab veelgi mugavama ja kiirema ühenduse linnaga. Välja kujunenud infrastruktuuriga Rocca al Mare piirkond oma kaupluste ja vabaajakeskustega jääb vaid paari kilomeetri kaugusele. Kakumäe Selverini on vaid kilomeeter. Kultuuri-, meelelahutuse- ja sportimisvõimalusi pakuvad lähedusse jäävad Eesti Vabaõhumuuseum, Tallinna Loomaaed, Saku Suurhall, Jäähall, Tennisehall, spordiklubid My Fitness, Arigato. Lisaks veel Tabasalu spordikeskus. Piirkond areneb aga üha edasi, alles hiljuti avati Haaberstis Bauhausi uus ehitusmarket ja Maxima XXX hüpermarket.

Piirkonnas asuvad kõigile teada tuntud Rocca al Mare Kool, Õismäel kolm gümnaasiumi, samuti  Tabasalu gümnaasium, millest lähiajal saab riigigümnaasium. Lasteaiad Harku-Järvel, Tabasalus, Tiskres. Harku valla arengukava näeb ette mitme uue lasteasutuse ehitamist Tabasalu piirkonda.

Tallinna linn ja Harku vald on lähipiirkonnas välja ehitanud ajakohase kergliiklusteede võrgustiku.
Piki Rannamõisa teed kulgev valgustatud kergliiklustee pakub suurepärast võimalust nii jalgsikäiguks, jalgrattasõiduks, rulluisutamiseks kui ka jooksutrenniks, 
kas siis Tallinna, Tabasalu või Kakumäe poole.
Harku järv on kalastamiseks ja paadisõiduks alati käeulatuses.
Kõik see loob ideaalseid võimalused ja tingimused aktiivseks puhkamiseks looduses ja värskes õhus.

Scroll to top